Novinky - Černější pohled na odklad Mafie 2 - UPDATE | Mafia & Mafia 2 | Vokr.com
Přejít k obsahu Přejít k menu
Recenze Jimmy's VendettaRecenze Jimmy's Vendetta

Twitter

Nastala interní chyba na zdroji. Kontaktuje Dominicka.

Kategorie novinek

Mafia | Mafia II | Mission Pack | DeLuca´s | Články | Komunita | Web | 2K Czech

Černější pohled na odklad Mafie 2 - UPDATE

28. května 2009 15:49:50

Černější pohled na odklad Mafie 2 - UPDATE Komentář z předchozí novinky se docela rychle rozšířil a postupně na sebe nabaluje smíšené reakce. To samé se dá říctNo celé zprávě týkající se odložení Mafie II. Jak už to tak u Mafie II bývá, stojí proti sobě dva radikální názory: hodně pozitivistický, podpořený dlouhodobým sledováním dění okolo Mafie II a ten "insiderský", který si zakládá na anonymních příspěvcích v diskuzních fórech nebo na ještě anonymnějším emailování z očividně jednorázových emailových adres.
UPDATOVÁNO O NOVÉ PODROBNOSTI!!

Na ten negativní pohled se teď v redakci zaměříme, protože po diskuzi u předchozí newsy přišel další důležitý impuls z Twitteru českého top herního novináře Honzy Modráka. Zkusíme tedy zapátrat v hlubinách české herní sféry a přinést i méně jednostraný pohled na odklad Mafie II a jeho příčiny / důsledky. Pokud nám snad někdo chce pátrání ulehčit (třeba zase anonymně, když už to musí být :) ), má k dispozici email info(zavinac)mafiagame.cz ;).

EDIT, 20:00 [Raptor]: Pátrání zatím přineslo jeden důležitý závěr: Honza Modrák svému zdroji informací sice věří, přesto sám potvrzuje, že do oficiálního zdroje má daleko a u podobných informací si člověk nikdy nemůže být stoprocentní pravdou jistý. Vzhledem k tomu, že podobné šokující inside informace jsou u newsek o 2K Czech už dlouholetou tradicí, není třeba se obávat. Navíc i Honza Modrák potvrzuje, že problém není s tím, jak moc 2K věří Mafii II samotné - spíš jde možná o nějaké problémy s důvěrou ve způsob vývoje, který je v 2K Czech zaveden, ale to zdaleka nemáme potvrzeno a jsou to možná opět jen otrávené výkřiky podobné těm s vyhazovy hlavního programátora Mafie II, které byly oficiálně dementovány z 2K Czech jako jakási pomsta nespokojených zaměstnanců.

Oficiálně nás podle očekávání (až po tom, co jsme naběhli na ověřování spolehlivosti zdroje -- jen tak pro rýpaly) uklidňoval i Martin Zavřel, který na svém optimistickém tónu zdaleka nic nezměnil a jak už psal i Sady, dokonce byl po přímé konfrontaci na Facebooku docela překvapený. Žádné převraty se v 2K CZ tedy pravděpodobně nekonají.

Každopádně, o Mafii II se bát nemusíme, neb 20 časopisových obálek v uplynulé lajně previews a obrovská (až nečekaná) marketingová masáž, kterou máme podle oficiálních zdrojů čekat na E3 - to jsou důkazy zájmu 2K Games o to, aby Mafia II byla co nejlepší a nejúspěšnější. Nicméně, pokud se dozvíme ještě další podrobnosti k dnešním událostem, budeme se jim věnovat v další novince.

Autor: Raptor | Zdroj: Twitter, vlastní

Komentáře

coachbag mail 26. července 2013 07:33:03
I like happy to be alive,coachfactory.com/shop, life is only happy to be alive,Coach Factory Outlet, everything is OK.I like the warm sun in the winter,Louis Vuitton Shoes Factory, a warm shining on the earth. The love longing Catcher in the layer of the lingering dark green wheat seedlings child gently weak body,Nike Air Max, like a fine layer of dark green blanket,Coach Outlet Online USA, pure natural tours pleasing to show in the eyes of the people jumping mood accompanied by dynamic running no constraints play here. Leisure time in the year to be released burning soul really get a sense of the seasons,MCM Outlet Online, my fascination with green in the winter.I like spring facing the cool wind,http://www.cvshopfactory.com/, to see that the trees had just confided Spring. The red,http://www.usacowy.com/, yellow,http://www.l-vusashop.com/, and green colored buds with a shy graceful dancing,http://www.mkoutletmarts.com/, seems to allow people to protect them,http://www.airmaxshoesfactory.com/, nervously tell. Vitality trend people the thoughts floating along,http://www.mcmworldwidely.com/, the spring,North Face Clearance Outlet, passion and dream at this moment. Trees,Gucci Shoes UK, earth,http://www.guccishoesoutletxfactory.com/, love,http://www.zxcoachoutlet.com/, maybe a lot of worth to dream to set foot.

coach factory outlet mail 30. května 2013 01:17:34
http://www.contextualnews.com/coachoutletonline.html
http://www.johnrmcconnell.com/louisvuittonoutlet.html louis vuitton outlet
http://www.francecbd.fr/longchampfr.html longchamp
http://www.allerenfrances.fr/airmaxfr.html air max
http://www.youwilllikefrance.fr/louisvuittonfr.html
http://www.moyle-council.org/accommodation/details/
http://www.commercialcity2013.com/christianlouboutin.html christian louboutin
http://www.businesscenter2013.com/oakley.html oakley sunglass
http://www.pollutioncontrol2013.com/toms.html Toms Outlet
http://www.mybagsusa.com/louisvuittonus.html louis vuitton outlet
http://www.rdccommerce.com/louisvuittonoutlet.html

nfl nike jerseys china mail 26. dubna 2013 18:39:05
Tony is poised to continue his success nfl jerseys china with Dallas into the future, hoping Youth Robert Griffin III Jersey to win his first Super Bowl championship.7. Mark Sanchez. Known to his N.Y. Jets teammates as "Sanchise", Mark became one of Authentic Joe Flacco Jersey only four quarterbacks to win his first rookie playoff game.

nfl jerseys china mail 26. dubna 2013 06:06:30
one arrow is easily wholesale Jerseys paypal broken but a bundle of ten. Wrist watch nfl jerseys nike [url=http://cheapsoccerjerseysu.webs.com/ ] cheap Jerseys [/url] understand that this is one of the elements necessary for the task of timekeeping. Is not easy to ignore this long-cherished wristwatch substance yet, although other devices such as mobile phones are difficult to dig.

wholesale Jerseys paypal mail 26. dubna 2013 01:10:05
Basketball Authentic Russell Wilson Jersey uniforms over the years cheap jaguars jerseys have nfl jerseys nike provided us with spectacle and creativity. Colours have been designed and mixed with variants to let out a look of uniqueness. For a hard-court hero in the NBA a complete image constitutes a complete marketing strategy off and on the court.

cheap jerseys from china free shipping mail 26. dubna 2013 01:07:25
Attention turns to more supernatural involvement and tales of folks returning from the wholesale Jerseys paypal afterlife. This is when you can watch the transformation of normal sports fans into zombies. All cheap Jerseys major professional sports are in nfl jerseys 2013 action; thanks to Bud Selig and Mother Nature.

coachbag mail 18. dubna 2013 08:41:30
http://coachsfactoryoutletonline.webs.com/ coach factory online
http://www.newmichaelkorspurse.com/ michael kors purses
http://www.mk-mmichaelkorsoutlet.net/ michael kors outlet
http://www.guccishoesoutletsfactory.com/ gucci shoes outlet
http://www.northsfaceoutletonline.net/ north face outlet
http://www.monsterobeats.net/ monster beats outlet
http://www.coach-storeonline2013.net/ coach store online
http://www.ourcoachoutletonline.com/ coach outlet online usa
http://www.coachbagsc.com/ coach outlet online coach outlet
http://coachfactoryshop.webs.com/ shop.coachfactory.com coachfactory.com/shop
http://michaelkorssale.tumblr.com/ Michael Kors Outlet Michael Kors USA

Coach Factory Outlet mail 04. listopadu 2012 13:10:18
they have begun trying to lower http://www.coachoutletmls.com expectations.Consolidated Edison, for example, tucked an especially http://www.hemesbelscq.com dire note into a news release on Thursday afternoon. It said the http://www.coachfactoryoutletion.com “vast majority” of its customers in New York City http://www.coachoutletonlinehl.net and the northern suburbs should have power by Nov. 11, http://www.coachoutletonlineef.org but a significant number could remain in the dark for http://www.coachoutletuso.net a week or more beyond that.John Miksad, the company’s senior http://www.coachfactorystorebg.org vice president for electric operations, said some “stragglers http://www.coachoutletonlinetb.com ” might not get electricity again until the middle of this http://www.coachoutlethcs.com month. Those living through the worst-case situation may http://www.coachoutletb1.com account for just a few percent of the 850,000 Con Edison http://www.coachoutletdi.org customers who lost power, but their numbers could still http://www.coachouletbtf.com add up to tens of thousands of households.
The customers’ plight is largely a http://www.guccibeltsun.com function of circumstance, said Michael S. Clendenin, a spokesman for Con Edison. http://www.coachoutletsstoreio.com The company is planning repairs based on efficiency, he http://www.louisvuittonbeltscp.com said. So repairs that will bring the most customers back go to http://www.coachoutletonlineoe.com the top of the list.

sufan  08. září 2012 01:08:04
http://www.nfl.jerseysweb.org nfl jerseys
http://www.nba.jerseysweb.org nba jerseys
http://www.nhl.jerseysweb.org

http://www.ncaa.jerseysweb.org ncaa jerseys
http://www.mlb.jerseysweb.org mlb jerseys
http://www.hats.jerseysweb.org nfl hats
http://www.hats.jerseysweb.org nba hats
http://www.hats.jerseysweb.org nhl hats
http://www.hats.jerseysweb.org ncaa hats
http://www.hats.jerseysweb.org mlb hats

hoo mail 24. srpna 2012 01:41:42
http://www.borselouisvuitton-italia.net Louis Vuitton Borse, Louis Vuitton Outlet
http://www.gucciborse2013.com gucci borse
http://www.sac-longchampspascher.net Sac Longchamp,Sac Longchamp Pas Cher

tiang12 mail 22. srpna 2012 07:49:32
http://www.outletlouisvuittononlinee.com louis vuitton outlet
http://www.outletlouisvuittononlinee.com louis vuitton purses
http://www.outletlouisvuittononlinee.com louis vuitton online
http://www.outletlouisvuittononlinee.com ouis vuitton outlet
http://www.outletlouisvuittononlinee.com discount louis vuitton
http://www.outletlouisvuittononlinee.com louis vuitton bags

Beats Headphones mail 26. března 2012 09:26:21
http://www.managementfile.com/journal.php?PHPSESSID=22aec8725d1a3287584b24d89d9b9cd3&page=quality&sub=journal&id=4&awal=50#comment

timess mail 24. března 2012 08:10:37
http://www.christianlouboutinherveleger.net Christian Louboutin
http://www.christianlouboutinoutlet4u.com Christian Louboutin
http://www.b2chandbags.com Louis Vuitton Handbags

gfjmnh  20. března 2012 03:55:47
http://www.cheappradashoesonsale.com/ cheap prada shoes
http://www.cheappradashoesonsale.com/Prada_Men_Casual_Shoes_Tan-pi-858.html prada men shoes
http://www.cheappradashoesonsale.com/Prada_Men_Casual_Shoes_Tan-pi-840.html prada high top sneaker
http://www.downjackets-monclers.com/ Moncler Jackets
http://www.downjackets-monclers.com/Moncler-New-Arrivals/ Moncler New Arrivals
http://www.downjackets-monclers.com/Moncler-T-shirts-Men/ Moncler T-shirts Men
http://www.downjackets-monclers.com/Moncler-T-shirts-Women/ Moncler T-shirts Women
http://www.downjackets-monclers.com/Moncler-Jackets-Men/ Moncler Jackets Men
http://www.hotsheepskinboots.com/ UGG Outlet
http://www.hotsheepskinboots.com/Lovely-UGG-Kids-Boots/ UGG Boots For Kids
http://www.hotsheepskinboots.com/ Cheap UGG
http://www.hotsheepskinboots.com/UGG-Boots/ UGG Boots
http://www.hotsheepskinboots.com/UGG-Nightfall-Boots/ UGG Nightfall Boots

Beats Dr Dre mail 19. března 2012 06:42:41
http://www.monsterdretopsale.com/goods-11149-discount-cheap-monster-beats-solo-high-performance-hd-headphone-black-and-yellow.html Monster Beats solo High Performance (HD) headphone black and yellow high-frequency performance of law-abiding, bright and clear tone, the ductility general. It is also worth mentioning that the sound is very layered, and can clearly feel the IF human voice has a certain distance away from the ears recently, low and high frequency, and can effectively demonstrate the sense of space and three-dimensional sense of the music. http://www.monsterdretopsale.com/goods-11150-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-solo-hd-black-diamond-headphones.html Monster Beats By Dr Dre Solo HD Black diamond Headphones is a retro appearance as a selling point products, rich colors can fully express their individuality. Enhance the quality of the product leather and metal material, filled with a sense of art design is tasteful, elastic sponge and leather ear muffs to make this headset is very comfortable to wear, suitable for prolonged use. Although the main appearance, but the http://www.monsterdretopsale.com/goods-11151-discount-cheap-monster-beats-by-dr-dre-solo-hd-diamond-headphones-black-red.html Monster Beats By Dr Dre Solo HD diamond Headphones Black Red was not in the sound quality on the compromise, cleaning natural tone perfect for viewing the pop music is the product of an internally and externally.
http://www.monsterdretopsale.com/

sufan mail 24. února 2012 03:52:37
http://www.saclouisvuittonn.net http://www.louisvuittonborseoutlet.biz http://www.ggucciborseit.com

zara mail 20. února 2012 02:09:24
http://www.zarinas.net/ The Hat, Cool Caps
http://www.discounthermesbag.com Hermes Handbags,Hermes Sale
http://www.christianlouboutinherveleger.net Herve Leger Dress, Cheap Herve Leger Dress

christian louboutin shoes mail 10. listopadu 2011 11:12:15
christian louboutin mary jane pumps which are popular and people are favor of them.Have the http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-peep-toe-c-3.html christian louboutin peep toe pumps is a happy thing. The http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-pumps-c-2.html christian louboutin pumps are classic shoes. You will be proud of owning them.Don't hesitate!Take http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-sandals-c-4.html christian louboutin sandals home!Choose our http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-slingbacks-c-5.html christian louboutin slingbacks will make you have an amazing discovery. Here have the most complete kinds of http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-sneakers-c-7.html christian louboutin sneakers .These http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-evening-c-8.html christian louboutin evening are brand-new,reasonable price and fashion design. Please do not hesitate, order http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-ankle-boots-c-9.html christian louboutin ankle boots on our online store, and you will get a big discount!Our http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-boots-c-10.html christian louboutin boots are a perfect combination of classics and fashion. These http://www.blacklouboutinshoes.com/christian-louboutin-flats-c-11.html christian louboutin flats on our online store have high quality and cheap price, you can get a big surprise form our website.

asdwqeeq123 mail 29. října 2011 04:13:36
Is the LV handbags LV official online purchase Louis Vuitton Neverfull Mm, it must be the duplication. Today CCTV quality lectures a week exposure Louis Vuitton Speedy 30, currently on the network there are more and more posing as a brand or a company the official website of the online shopping terrace, was posing as fake and inferior goods sold on the practice. Experts pointed out that the current general orders supervision of its domestic market for network, on the regulatory effectiveness is clearly growing online shopping. For this Louis Vuitton Speedy 35, land administration for industry and Commerce Deputy Director Yang Hongfeng indicate the market Louis Vuitton Speedy 25, current business units are being actively seek, strive to build consistent net purchase balcony in order to strengthen its regulatory supervision characteristics of the wrist.

In order to lose the inexpensive goods, than we find many consumption habits online shopping were turned to the manufacturer indirectly established folk Web sites choose your oil. However damier azur canvas galliera pm, the "official website" is not secure. Today, according to CCTV weekly quality speech said, at present there are more and more posing as official website on the Internet scene.

Special pin named Web site is working in a limited edition version of the Web site, known as the domestic famous brand discount's official website, the journalist seen, on the Web site showed flooded goods such as LV handbags, wallets, Web site in the form buy louis vuitton speedy, there is no light in the style of a famous brand goods, but also related to introduce brand history Louis Vuitton Neverfull, cargo characteristics in detail. The customer service Tel: 00852 ending listed on the Web site, it is obvious that Hong Kong flagship phone. In addition, was at one time, immediately below the Web site window of involution, involution consumed to acquire goods and shipping status. That after the Web site people find the right track.

However damier azur canvas siracusa, the Nanchang City Public Security Bureau through the investigation, but found that this is a posed as folk Web site Louis Vuitton Neverfull Gm, sell it all higher LV-like package for posing as cargo.

Online shopping has changes in the current international stagnation in most rapid consumption of energy. According to the statistics show, 2010 national network buy sell amount ever came close to $ 500 billion, nearly 1 time times more than in 2009. With the simultaneous interpretation, cyber consumes various damages emerge in the market interests of law-abiding lines became more intense. However Louis Vuitton Speedy, not mating with the stagnation in the market is that the current national cyber equivalent to the monitoring of the market lagged behind, not less regulation of the online shopping market strong sense.

huchunhua mail 14. října 2011 10:21:49
http://www.lvoutletsale2001.com
http://www.lvoutletsale2001.com
http://www.lvoutletsale2001.com
http://www.lvoutletsale2001.com
http://www.lvoutletsale2001.com

Strana: 1 2 3

Vložit vlastní komentář

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
Odkaz můžeš vložit pomocí tohoto příkazu: [url=adresa]jmeno[/url]

Hlavní menu

Mafia 2

Mafia

Kabaret

19. 11. 2013 11:46:45New Cycling Jersey napsal: http://www.newcyclingjersey.com http://www.newcyclingjersey.com http://www.newcyclin...

19. 11. 2013 11:46:23Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

19. 11. 2013 11:46:17Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

19. 11. 2013 11:46:12Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

19. 11. 2013 11:46:10Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

19. 11. 2013 11:45:56Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

19. 11. 2013 11:45:52Washington Redskins Jerseys napsal: http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsprojersey.com http://www.redskinsp...

Překupník

Výpalné

Anketa

Konkurence

Screenshoty - Mafia 2
www.mafiagame.cz je součástí webu Vokr.com - Czech game page
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Vokr.