Mafia II - Postavy | Mafia & Mafia 2 | Vokr.com
Přejít k obsahu Přejít k menu
FórumMafia fórum

Rodina

Vito Scaletta [dabing: Martin Trnavský]

Vito Scaletta do Ameriky přijel s rodiči jako malé dítě a o těžkém životě chuďase zjistil vše z první ruky v italském ghettu Empire Bay. Vito se poučil z otcova předčasného odchodu do hrobu a rozhodl se, že žít podle zákonů je pro hlupáky. Své dětství strávil v ulicích, kde se seznámil s Joem Barbarou, uřvaným chuligánem, ze kterého se brzy stal Vitův nejlepší přítel. Vito a Joe, mozek a svaly, stály za stovkou drobných zločinů, neustále závistivě sledující bohaté mafiány namyšleně chodící po italské čtvrti. Vito a Joe, snící o lepším pohodlnějším životě. Dospělý Vito je za každou cenu odhodlaný dosáhnout v životě něčeho lepšího.

Joe Barbaro [dabing: Vlastimil Zavřel]

Joe Barbaro je profesionální zločinec a celoživotní přítel Vita Scaletty. Je nepředvídatelný a přímočarý, dokáže natropit problémy prakticky v jakékoli situaci. Malý Joe byl postrachem ulice. S mladším Vitem se seznámil, když ho Vito vyzval na souboj, aby mohl vstoupit do jeho gangu. Během dalších deseti let dvojka Joe a Vito společně fungovala velice dobře, racionální Vito držel divokého Joea na uzdě a společně fungovali jako úspěšný pár drobných zlodějíčků. Dnes si Joe život užívá – silné pití, rychlá auta, lehké ženy. Postupovat nahoru po žebříčku zločinecké hierarchie je pro něj perfektní způsob, jak ukojit své potřeby.

Henry Tomasino [dabing: Jan Šťastný]

Henry Tomasino je syn sicilského mafiána, který ho v roce 1931 poslal do Ameriky, aby ho zachránil před Mussoliniho útokem na sicilskou mafii. Po připlutí do Empire Bay se Henry dostal pod ochranu rodinného přítele a bezohledného šéfa místní mafie Alberta Clementa. Henry je teď plnoprávným členem Clementeho rodiny a je považovaný za loajálního vojáka a respektovaného zabijáka. Henry se chová odměřeně a má jen málo přátel. Jedinou opravdovou motivací je pro něj jeho čest a pýcha.

Marty Santorelli [dabing: Lukáš Král]

Martin Santorelli se narodil v Empire Bay v roce 1933. Jeho otec pracoval jako promítač ve velkém kině ve středu města, takže Marty jako kluk viděl spousty filmů, hlavně gangsterek. Marty snil o životě mafiána a jako dospívající adolescent často chodil do Freddieho baru, stejně jako jeho soused z dětství a velký idol Joe Barbaro. Dnes pro Joea dělá různé drobné práce, předává zprávy, vybírá jeho výhry a leští mu auto. Neustále se snaží Joea přesvědčit, aby ho nechal jít i do opravdové akce, ale Joe vidí Martyho jako mladšího bratra, který je zatím moc naivní, než aby se mohl pustit do něčeho většího.

Maria Scalettová [dabing: Jana Drbohlavová]

Vitova matka Maria Scalettová si prožila těžké časy. Do Ameriky dorazila se svým manželem Antoniem a dvěma dětmi při hledání lepšího života. Místo toho jim Amerika ukázala sotva víc než chudobu a nesnáze. Sledovala, jak život jejího manžela ničí roky těžké práce a alkoholismu, a jak se její syn vydal na cestu zločince. Po smrti Antonia žije vdova Maria stále v malém rodinném bytě spolu se svou dcerou Francescou.

Antonio Scaletta

Antonio Scaletta se oženil se svou ženou Marií v malinké sicilské vesničce San Martino v roce 1920. O rok později se dočkali dcery Francescy, krátce na to i syna Vita. V roce 1932 vyrazil Antonio se svou rodinou na dlouhou cestu do Ameriky. Do Empire Bay dorazil prakticky bez peněz a bez sebemenší znalosti angličtiny, takže přijal práci a ubytování od šéfa přístavních odborů Dereka Pappalarda. Antonio, uvězněný v nekonečném krutém cyklu kostilámající práce a vyděračského nájemného, se ještě vzdálil své rodině, když si začal léčit zničené sny alkoholem. Utopil se v přístavu v roce 1943, když spadl z mola, zjevně v opilosti.

Francesca Scalettová [dabing: Petra Hřebíčková]

Francesca Scalettová je Vitova starší sestra. Nesmělá a tichá dívka dokončila střední školu s vyznamenáním a od svých šestnácti vede církevní klub mládeže. Snažila se přesvědčit malého Vita, aby se nestýkal s členy místního dětského gangu, odměňovala ho bonbóny za domácí práce a chození do kostela. Teď jsou oba sourozenci starší a Francesce nezbývá, než se modlit. Francesca, nebo „Frankie“, jak jí Vito říká, žije se svou matkou a vydělává na chod domácnosti jako účetní u Trago Oil Co.

Eric Reilly

Eric Reilly se narodil irským imigrantům v Empire Bay v roce 1918. Vyrostl v Millville, kde pracoval se svým otcem jako mechanik opravující náklaďáky firmy Trago Oil. V roce 1936 se Eric oženil se Sárou Collinsovou, dcerou vedoucího autoparku Trago. Po svatbě se Eric jen málokdy objevil doma, místo toho trávil noc pitím se svými kamarády a často slovně i fyzicky napadal svou ženu. Vydržela to s ním dva těžké roky, než mu utekla. Eric krátce na to přišel o práci a teď si vydělává peníze občasnou výpomocí v barech a prodáváním marihuany.

Sepsal z manuálu hry: Satan Claus

Mafie

Alberto Clemente

Alberto Clemente je šéfem rodiny Clemente. V roce 1920 zabil pro svého strýce Silvia palermského policejního kapitána a musel utéct do Empire Bay. Tam pak díky kontaktům svého strýce v podsvětí vydělal velké peníze pašováním alkoholu během prohibice. Komise mu povolila založit vlastní rodinu v roce 1929. Ačkoli je Clementeho gang mocný, většina ostatních rodin je stále považuje za druhořadé. Mimo jiné také kvůli Clementeho jednání, nečestnému i na standardy mafie.

Luca Gurino

Luca Gurino je kápo rodiny Clemente. Povýšení se dočkal po té, co svého předchůdce pohřbil v základech Culverovy hráze. Luca se vždy tváří uhlazeně, snaží se zamaskovat svou hrubou povahu nádechem sofistikovanosti a vzdělanosti, ačkoli jeho maskou často proniká jeho omezenost. Během prohibice se účastnil Clementeho pašeráckých operací, pak nějakou dobu řešil na Clementeho jatkách drsnější součásti rodinných kšeftů, dokud se díky své nemilosrdnosti nedočkal povýšení.

Carlo Falcone [dabing: Jaromír Meduna]

Carlo Falcone dorazil do Ameriky v roce 1913 a rychle se zapletl s rodinou Moretti. Během prohibice šéfoval jejich pašeráckým operacím, společně s Eddiem Scarpou vozili alkohol z Kanady. V roce 1933 se Carlo tajně domluvil s Frankem Vincim a ukončil válku mezi rodinami Vinci a Moretti, když napomohl zavraždit Tomasa Morettiho. Získal tak kontrolu nad rodinou Moretti. Carlo je velký stratég a modernizátor, který se nechce zdržovat s mafiánskými tradicemi ze Sicílie. Je mu jasné, že mafie zbohatla díky prohibici, a snaží se najít podobný zdroj příjmů i pro dnešní dny.

Eddie Scarpa [dabing: Libor Hruška]

Žoviální sociopat Eddie Scarpa patří mezi nejnebezpečnější muže v Empire Bay. Dřív pracoval jako hitman pro rodinu Moretti, teď z restaurace Maltese Falcone řídí většinu vyděračského byznysu Carla Falconeho. Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře a už jako mladík se zapletl s organizovaným zločinem. S Carlem se setkal při pašování alkoholu do Empire Bay během prohibice. Když se Carlo stal hlavou rodiny Moretti (dnes Falcone), vybral si Eddieho za kápa. Stále jsou blízkými přáteli, ačkoli Carlo tajně považuje Eddieho za potencionální problém, jelikož má Eddie problémy s alkoholem.

Antonio Balsamo

Antonio „Tony Balls“ Balsamo je stárnoucí mafiánský voják rodiny Falcone. Tony pracuje pro rodinu už přes dvacet let. Dřív byl osobní řidič Tomasa Morettiho a bomba v autě, která jeho šéfa v roce 1933 zabila, ho vážně poranila. Od té doby tráví většinu času na vyděračských kšeftech rodiny a poskytováním „ochrany“. Jeho současným úkolem je chránit rodinného účetního Harveyho „Beanse“ Epsteina a tajemství, které malý účetní drží ve své hlavě.

Frank Vinci

Frank Vinci je dlouholetým šéfem rodiny Vinci. Do Empire Bay dorazil v roce 1908 se svým blízkým přítelem Leem Galantem a rychle mezi italskými imigranty zřídil výnosný vyděračský byznys. Jeho gang po další desetiletí vládl městu. Frank pracuje diskrétně, má blízké kontakty mezi politiky a policií. Když začátkem třicátých let vyschly příjmy z prohibice, přešlo nepřátelství mezi rodinami Vinci a Moretti do otevřené války. Díky konfliktu přišel Vinci o svou pozici v podsvětí, ale stále zůstává vlivným prosazovatelem tradičních mafiánských hodnot, především co se týče drog.

Leo Galante [dabing: Dalimil Klapka]

Leo Galante je consigliere Franka Vinciho, hlava stojící za nejúspěšnější zločineckou organizací v historii Empire Bay. Když v roce 1908 dorazili do Ameriky, založili si vlastní rodinu. Leo se staral o strategii a myšlení, zatímco Frank poskytoval hrubou sílu. Začátkem dvacátých let ovládli doky v Southportu, díky čemuž se jim za prohibice snadno pašoval alkohol. Leo je velký sportovní fanoušek, jeho láskou je hlavně box a dostihy. Dvacet let vedl ve městě největší sázkařskou organizaci. V roce 1943 byl zatčen za pozměňování výsledků a soud ho poslal na pět let do vězení.

Derek Pappalardo [dabing: Miloslav Študent]

Federico „Tlusťoch Derek“ Pappalardo je kápo rodiny Vinci a šéf místních odborů pro přístavní dělníky. V docích začal pracovat jako stávkokaz v roce 1916. Zapletl se tam do pašování, díky čemuž se seznámil se členy mafiánské rodiny Vinci. Strávil dva roky ve vězení za zpronevěru a pak sehrál důležitou roli v mafiánské válce mezi rodinami Vinci a Moretti na počátku třicátých let, za což byl odměněn svou současnou pozicí. Oženil se s kmotřenkou Franka Vinciho, což mu přineslo ještě větší prestiž. Derek je vulgární, násilnický a chamtivý, což jsou pro jeho práci velmi potřebné vlastnosti.

Stephen Coyne [dabing: Miloslav Mejzlík]

Stephen Coyne je vymahač rodiny Vinci. Steve vyrostl na venkově v Birklandu, do města se přestěhoval až ve svých šestnácti letech. Když Stevea zatýkali za ublížení na zdraví, vážně zranil policejního důstojníka a byl odsouzen na deset let ve vězení, ze kterých si pět odseděl. Právě ve vězení začal pracovat jako gorila pro dalšího vězně Dereka Pappalarda a jejich pracovní vztah pokračoval i po propuštění z vězení. Steve se kvůli svému kříženému holandsko-irskému původu nikdy nestane plnoprávným členem rodiny, ale stal se důvěryhodným společníkem poté, co zavraždil šéfa konkurenční rodiny Tomasa Morettiho a ukončil tak válku gangů v Empire Bay.

Že Jun Wong

Pan Wong má pozici vymahače v zločinecké organizaci Triád v Empire Bay. Jako centrála mu slouží restaurace Rudý drak v čínské čtvrti. Mladý Že Jun Wong dorazil do Ameriky jako kuli na lodi pašující opium. Když loď zakotvila v Cape Peak, podařilo se zotročenému Wongovi utéct a dostat se do Empire Bay. Bez peněz a znalostí angličtiny se rychle stal vazalem Triád. Pomalu stoupal v jejich hierarchii, strážil opiová doupata, až nakonec začal organizovat vlastní pašování. Svou současnou pozici získal, když prokázal věrnost zabitím svého bratrance, který ukradl náklad opia.

Brian O’Neill

Dipton a Kingston jsou nejstarší čtvrti Empire Bay a O’Neillův gang, který v těchto oblastech vládne, má dlouhou historii. Brian O’Neill je vnukem Jimmyho O’Neilla, šéfa kdysi mocného irského gangu v Empire Bay. Klan O’Neillů se ve městě usadil už začátkem devatenáctého století. Brian má svůj vlastní gang podřadných kriminálníků, které používá na unáhlené a násilné zločiny. Krádeže, vloupačky, přepadení – Brianovou specialitou jsou právě tyto nejjednodušší zločiny, kde si může se svou hrubou sílou a omezenou inteligencí získat dost peněz na noční popíjení a společnost některé z mnoha městských prostitutek.

Mastňáci

Pouliční gangsteři známí jako mastňáci se v Americe objevili začátkem padesátých let, jméno dostali podle svých napomádovaných účesů. Mastňáci se zajímají o motocykly, rychlé automobily a rock’n’roll. Rebelové a potížisti, tvoří temnou stranu rock’n’rollové generace. Prakticky neorganizovaní, tvrdí delikventi, vždy ochotní se porvat. Mastňáky v Empire Bay vede dřívější tankový technik z americké armády Billy „Kostra“ Barnes, společně se poflakují kolem garáží a nepoužívaných pozemků v Millville, kde závodí se svými auty, chlastají a snaží se užívat si život.

Sepsal z manuálu hry: Satan Claus

Město

Mike Bruski [dabing: Zdeněk Hess]

Mike Bruski řídí šrotiště v Riverside. Navenek je Mike mechanik, ale ve skutečnosti je to profesionální zločinec, který si jako mladík dvakrát krátce poseděl ve vězení za účast na bankovních přepadeních v Lost Heaven. Po druhém pobytu ve vězení se Mike přestěhoval do Empire Bay a z úspor si otevřel vrakoviště. Mike organizuje různé drobnější operace, obchoduje s kradenými autodíly, překupuje kradené zboží a na vrakovišti pomáhá mafiánům s likvidací nepohodlných důkazů.

Giuseppe Palminteri

Giuseppe Palminteri byl policií i podsvětím považován za nejtalentovanějšího padělatele a kasaře v Itálii. Často pracoval přímo pro sicilskou mafii, včetně toho, že jim pomohl s útěkem třinácti známých gangsterů (včetně strýce Alberta Clementeho, Silvia) z vězení v Palermu v roce 1917. Když se k moci dostal Mussolini, přestěhoval se Giuseppe do Empire Bay, kde opět začal poskytovat své služby místním rodinám. Giuseppe je dnes na odpočinku, je to přátelský starý muž, který nemá žádnou rodinu a žije jen pro své umění.

Harry Marsden [dabing: Petr Takáč]

Nathaniel Harold „Harry“ Marsden III je blázen do zbraní, který ze svého sklepního obchodu v Kingstonu prodává vojenské zbraně a munici. Odsloužil si šest let v americké armádě a za druhé světové války bojoval ve Francii. V Normandii Harry utrpěl zranění, kvůli kterému byl nakonec z armády propuštěn, při noční návštěvě bordelu si při šplhání přes plot vypíchl oko o větvičku. Po návratu do Empire Bay použil Harry své kontakty z armády a získal přístup k vojenským zbraním a munici. Dodává zbraně různým zločineckým organizacím ve městě, pokud zrovna nestuduje vojenskou historii, nebo nepopíjí s válečnými veterány.

El Greco

Andreas „El Greco“ Karafantis je přistěhovalecký řecký doktor. Poskytuje diskrétní lékařské služby mafiánským rodinám v Empire Bay. El Greco vystudoval lékařství v Londýně a původně pracoval jako lékař na řecké ambasádě. V roce 1927 byl převeden do kanceláře amerického vyslance v Empire Bay. El Greco byl o tři roky později z ambasády propuštěn za pletky s vyslancovou ženou a zřídil si soukromou praxi. Poté, co byl během mafiánské války mezi rodinami Vinci a Moretti štědře odměněn za záchranu života několika gangsterů, začal nabízet své služby podsvětí.

Bruno Levine [dabing: Vladimír Fišer]

Bruno Levine je lichvář krytý mafií, pracující v malé kanceláři v Southportu. Sedí na vrcholu sítě lichvářů v Empire Bay a je oficiálně posvěcený Komisí. Půjčuje peníze mafie malým lichvářům, podvodníkům a obchodníkům za vyděračský úrok a stojí za ním svaly mafie. Je fér v tom, že se ke všem dlužníkům chová stejně. Splní svou část jakékoli dohody do písmene, ale očekává to samé. Ve městě se povídá spousta hororových příběhů o nešťastnících, kteří Brunovi nedokázali zaplatit včas.

Sidney Pen

Sidney Pen, známý v podsvětí Empire Bay jako „Špekoun“, je nepoctivý obchodník a dřívější spolupracovník Alberta Clementeho. Clemente koupil podíl v Pen’s Empire Bay Cab Co. koncem dvacátých let a začal v podniku propírat své špinavé peníze z pašování. Nepřátelství mezi Clementem a Penem vzniklo, když si Pen v roce 1939 otevřel v Sand Island lihovar a odmítl poskytnout Clementemu podíl, jelikož předpokládal, že ho v bezpečí udrží špína, kterou na Clementeho má. Když jeho muži zabili dva rádoby zabijáky poslané Clementem, posílil Pen svou osobní ochranku.

Freddy Macchione

Freddy Macchione je barman a majitel Freddyho baru v italské čtvrti. Freddy během prohibice pokoutně prodával alkohol pašovaný Albertem Clementem žížnivým zákazníkům, díky čemuž se dostal pod ochranu Clementeho gangu. Po skončení prohibice použil Clemente Freddieho dluhy k zakoupení jeho baru, nechal ho zrekonstruovat a otevřít jako bar a restauraci. U Freddieho se dnes provádí každodenní operace rodiny Clemente a propírají se zde špinavé peníze z Clementeho vyděračského byznysu.

Jack Olivero

Jack Olivero je barman z Maltese Falconu, jedné z lepších restaurací v Empire Bay, která je také základnou rodiny Falcone. Jack pracoval během prohibice pro Eddieho Scarpu a převážel alkohol z Tamborry. Když Jacka v roce 1928 zatkli za pašování, odmítl spolupracovat s policií a odseděl si pár let ve vězení. Po propuštění ho Eddie a Carlo za mlčenlivost odměnili jeho současnou prací. Jack pracuje ve Falconu rád a pečlivě si nevšímá každodenního proudění mafiánů, peněz a kontrabandu.

Sepsal z manuálu hry: Satan Claus

Hlavní menu

Mafia 2

Mafia

Kabaret

15. 03. 2012 07:56:56Herve Leger Skirts napsal: This suggests herve leger dresses that a drug that would stimulate kalirin could improve memory or d...

15. 03. 2012 07:50:27Herve Leger Skirts napsal: This suggests herve leger dresses that a drug that would stimulate kalirin could improve memory or d...

15. 03. 2012 07:39:56air jordan napsal: sadsfsd dsf dsf...

13. 03. 2012 18:03:30Marek napsal: Hmm vypadá to tady zajímavě :)...

05. 03. 2012 08:08:48nhl jerseys napsal: 2011 all star jerseys Anahtim Mighty Ducks jerseys Atlanta Thrashers jerseys Boston Bruins ...

29. 02. 2012 10:32:44h napsal: click www.nikepm.com,you will see lots of gorgeous shoes ! should not miss ! and if yo...

28. 02. 2012 08:34:37coach outlet online napsal: The Coach bag is from the latest release of Coach Bags. Its crisp, scribble material, leather handle...

Překupník

Výpalné

Anketa

Konkurence

Screenshoty - Mafia 2
www.mafiagame.cz je součástí webu Vokr.com - Czech game page
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Vokr.