Mafia II - Kronika | Mafia & Mafia 2 | Vokr.com
Přejít k obsahu Přejít k menu
FórumMafia fórum

Mafie II kronika

Věřte či ne, připravit opravdu pořádnou fanstránku o pořádné hře, to dá spoustu práce. Obzvlášť když se jedná o tu největší a nejúspěšnější českou herní perlu - Mafii. Diskuze o podobě webu, následné tvoření, ladění a finalizování zabralo celé redakci (mimochodem povětšinou školou povinné) pěkných pár měsíců. Prošvihli jsme tak jedno z nejdůležitějších období Mafie II – nadšení po jejím vydání, pozitivní reakce na první obrázky a doslova světovou euforii po shlédnutí HD traileru hned v pěti jazycích. I když jsme všechno dění okolo Mafie II sledovali bedlivěji než kdokoliv jiný (vždyť my sami v čele se 5ITHem, KUbou a mnou jsme stáli za zřejmě nejrychlejším objevením prvních obrázků a oficiální tiskové zprávy o Mafii II), neměli jsme připravené zázemí a tak jsme informace střádali pouze pro sebe. To už teď pochopitelně neplatí a protože bychom neradi, aby v Česku zůstal jakýkoliv nedostatečně informovaný fanda Mafie II, přinášíme časově seřazená fakta a poznatky (až na barevně označené výjimky žádné spekulace!) za období od první zmínky o Mafii II až po dnešek, tedy po vydání Mafie II v Česku + s malým bonusem...

4. prosinec 2002 - Petr Vochozka pro Tiscali Games poprvé naznačuje možnost vývoje pokračování Mafie.

16. prosinec 2003, 14:45 - CVG přináší zprávu o pokračování Mafie. Podle nich jim kdosi z IS opravdu potvrdil vývoj druhého dílu.

11. září 2004 - TotalVideoGames přinášejí rozhovor s Petrem Vochozkou. Ten se zmiňuje, že v rámci smlouvy s Take2 vývíji „cosi ohledně Mafie“.

4. květen 2005 - Petr Vochozka se pro Tiscali Games opět zmiňuje o „čemsi ohledně Mafie“ pro Take2.

16. srpen 2006 - Marc Wilding, manažer studií IS, se v rozhovoru pro časopis Score zmiňuje o „hře stejného žánru jako Mafie“, která není novým IP a tudíž se jedná a pokračování jedné z her Illusionů.

17. srpen 2007, 1:01 - Tiscali Games informují o zásadní chybě německé ratingové organizace USK, která na svém webu zveřejnila rating Mafia II traileru připravovaného pro Games Convention. Začíná netrpělivé očekávání oficiálního oznámení Mafie II.

rating Mafia II traileru připravovaného pro Games Convention

20. srpen 2007 - Švédský e-mag Subdogs viděl jako jeden z prvních Mafia II trailer naživo ještě před Games Convention a docela dopodrobna jej popisuje. Zmiňuje se taktéž o jménech postav, nicméně stále není u všech postav jasné, jestli jsou jejich jména opravdu taková, jak uvádějí. (Sporné postavy: Joe, Luca)

21. srpen 2007 - Náš redaktor 5ITH jako jeden z prvních objevuje oficiální web Mafie II včetně pěti screenů a chvíli na to KUba informuje Tiscali Games o Raptorem nalezené tiskové zprávě od 2K, která oficiálně oznamuje vývoj Mafie II. Komunita kolem Mafie II vře a my s ní :).

22. srpen 2007, ráno - Illusion Softworks okamžitě reagují na oznámení Mafie II kompletním předěláním jejich webových stránek. Na nich je mimochodem u hry Enemy in Sight stále zapsána jako vydavatel společnost Atari.

22. srpen 2007, dopoledne - Honza Modrák, šéfredaktor Score, informuje SMSkou o prvních dojmech z traileru.

22. srpen 2007, 15:43 - Tiscali Games v Lipsku nahráli Mafia II trailer na foťák a nahrávku zveřejnili. Následně nad ní slintal celý svět :). Na nové informace bohatý den uzavírá Esaul svým detailním rozborem screenů a otitulkováním traileru.

23. srpen 2007 - Na německých oficiálních stránkách Mafie II se objevují fotky z Mafia II stánku Games Convention a také první (a prozatím jediný) oficiální wallpaper.

24. srpen 2007 - Hratelne.cz přinášejí rádoby exkluzivní preview s odvážným názvem „Mafia II – první světové informace“, v němž čtenáři mimo jiné sporné věci nachází šokující informaci o neexistenci českého dabingu pro druhou Mafii. Tu však vzápětí dementují Tiscali Games s odkazem na slova jednoho ze zaměstnanců IS. S bulvárním přístupem Hratelne.cz jsme nesouhlasili a byli jsme připraveni učinit „odvetné kroky“. Nakonec jsme ale vody nečeřili :).

25. srpen 2007 - Trailer Mafie II je předrenderovaný a vyrobili jej PlasticWax, říká Bludr.

27. srpen 2007 - Esaul se na svém webu zmiňuje o scénáři Mafie II, který podle něj měl v únoru 700 stránek a příběh v něm popsaný nemá zhola nic společného s původní Mafií. Znovu také zdůrazňuje, že jména postav, často na fanstránkách s jistotou používaná, nejsou zcela jasná a na 100% známe v podstatě jen Eddieho (k čemuž my dodáváme, že z traileru je jistá také hlavní postava, Vito).

25. září 2007 - Esaul opět přináší zajímavé poznatky – tentokrát informuje, že z Illusion Softworks údajně vypáčil, že na Mafii II pracuje 80 lidí + nějací externisté a celkové náklady na vývoj Mafie II se pohybují kolem hranice 100 000 000 Kč.

20. říjen 2007 - GamePage vysílá reportáž z Games Convention a věnuje se také Mafii. V krátkém rozhovoru se Lukáš Kuře, producent Mafie II, zmiňuje, že „z Mafie II mají hotovo hodně a měla by vyjít v druhé polovině roku 2008“.

8. leden 2008, dopoledne - Objevuje se odkaz na stránky www.2kczech.com, očividně patřící hernímu vydavateli 2K Games. Co to asi znamená?

8. leden 2008 - Take-Two Interactive Software v oficiálním tiskovém prohlášení oznamují odkoupení Illusion Softworks. Ti se tak stávají interním studiem tohoto amerického vydavatele. Zařazeni jsou pod pobočku 2K Games a podle toho také získávají své (díky předem odhalené webové stránce ne zcela nečekané) nové jméno – 2K Czech.

8. leden 2008, večer - prodej Illusion Softworks se dostal až na ČT 24. V pořadu „Ekonomika ČT 24“ padá odhadovaná cena celého obchodu – 10 milionů dolarů.

9. leden 2008 - O vzniku 2K Czech podrobně informují Hospodářské noviny – nejdříve prostřednictvím jejich zpravodajského serveru iHned.cz, následně stejný článek přetisknou i v papírovém vydání HN (dokonce na něj upozorňují na titulní straně, hned vedle domácího politického dění). Hospodářským novinám poskytl mimo jiné komentář i Petr Vochozka, CEO 2K Czech.

10. leden 2008 - Esaul v komentáři na svých stránkách naznačuje, že hovořil s někým z 2K Czech a ten mu prý pověděl, že scény z traileru se objeví i ve hře samotné, ať už v průběhu, před či po jednotlivých misích. To ovšem stále neznamená, že trailer prezentuje real-time ingame grafickou podobu Mafie II.

23. leden 2008 - Český, ovšem anglicky psaný deník The Prague Post přináší detailnější pohled na odkoupení Illusion Softworks. Obchod komentuje několik osobností české herní scény (Martin Bach, Mikoláš Tuček...).

26. únor 2008 - Vychází SCORE 169 s prvním dílem speciálu o českých hrách a předznamenává přicházející vlnu informací o pokračování Mafie.

5. březen 2008 - Honza Modrák na svém blogu ukončil informační sucho a započal onu vlnu nových informací – nascanoval obrázek Mafie II z amerického papermagu Electronic Gaming Monthly (scan celého článku mj. dostupný v naší galerii). V něm se mimo jiné píše o Empire City – má prý být dvakrát větší než Lost Heaven a podle producenta 2K Dana Baila z něj „díky každému automobilu, každé budově a lokaci čiší atmosféra klasického amerického města 50. let“. Dan Baile dále dodal, že Mafia II „bude návratem ke zlatým časům gangsterské Ameriky“.

6. březen 2008 - GameSpot jako první zveřejňuje dalších 5 screenů z Mafie II ve vysokém rozlišení (všechny byly k vidění už v jednou zmiňovaném EGM a na internet je nahráli Tiscali Games, což společně s naší propagací nascanovaných obrázků na různých fórech a zahraničních stránkách přispělo právě ke zveřejnění jejich hi-res verzí).

9. březen 2008 - Tiscali vyzvěděli, že Mafia II směřuje na titulku příštího vydání amerického PSM.

11. březen 2008 - Začaly předobjednávky Mafie II na Xzone. Ceny: PC 899,- ; X360 a PS3 1699,-

11. březen 2008, večer - T2 zveřejňují zprávu o hospodaření firmy za uplynulý obchodní rok; Kromě náznaků data vydání Mafie II (fiskální rok 2009 = Mafia II vyjde někdy od Listopadu 2008 do Října 2009) vyšla na povrch i částka, kterou T2 zaplatili za získání Illusion Softworks (28 mil. Dolarů, tedy docela hrubě přes 400 mil. Kč). Prvně o tom o tři dny později podává zprávu opět Honza Modrák na svém blogu.

13. březen 2008 - Gamerankings.cz informuje o upoutávce v časopisu LEVEL – 11.4. má vyjít mega-preview s osmi stránkami rozhovorů, informací a screenů o Mafii II.

14. březen 2008 - Esaul podruhé láká na jakýsi Mafia II projekt. Co to bude?

23. březen 2008 - Startuje tajemná jednotýdenní „reklamní kampaň“ naší fanstránky.

1. duben 2008 - MafiaGame.cz po devíti měsících příprav a ladění oficiálně vstupuje do Mafia komunity :).

První duben je ve mnoha ohledech dnem vskutku výjimečným. Kromě toho, že je Apríl, který nám dovoluje si aspoň jednou v roce dělat nezávazně legraci z kohokoli a čehokoli, je tu také druhá věc. A to – přesně před dvěma roky, a to na Apríla 2008 byl spuštěn náš web o MAFII a MAFII II, který se vám snaží co nejpřesněji a nejpoutavěji přinášet informace o dění na Mafia scéně. K dvouletému výročí přinášíme aktualizaci naší kroniky – chronologický souhrn všech událostí, které se okolo druhé Mafie staly.

5. duben 2008 - oficiální stránky Mafie II prošly téměř po roce první omlazovací kůrou a byly předělány do stylové flashové podoby

8. duben 2008 - spuštěno oficiální fórum Mafie II

11. duben 2008 - český magazín LEVEL přináší desetistránkové preview Mafie II a videorozhovor s Danem Vávrou na DVD

9. červenec 2008 - oficiální ohlášení neoficiálního Mission Packu, který pro fanoušky tvoří Michal Šafárik

25. září 2008 - Vokr.com (tím pádem i MAFIAgame.cz) započal spolupráci se serverem Databaze-her.cz

2. listopad 2008 - na svět se dostala finální verze Mission Packu, který měl na našem webu premiéru – jedná se o 10 misí s alternativními osudy hlavních osudů z první Mafie

9. prosinec 2008 - oficiální web vývojářského studia 2K CZECH po měsících příprav spuštěn (stránky prozatím pouze v angličtině)

15. prosinec 2008 - téměř po roce a půl přichází nový trailer, tentokrát s vánoční tematikou a s příchutí rock´n rollu

15. leden 2009 - IGN.com přináší prodlouženou verzi vánočního traileru, tento den zároveň startuje období podcastů na oficiálním webu Mafie II

3. březen 2009 - Cenega Czech potvrzuje, že počítá s kompletní českou lokalizací PC verze Mafie II

9. březen 2009 - Cenega přichází s poněkud odvážnou informací – podle nich druhá Mafia vyjde 23.10.2009, těšení začíná

14. březen 2009 - náš web se realizuje na populárních sociálních sítích – Facebooku a Twitteru, čímž je možné fanouškům zprostředkovávat rychlé a výstižné novinky

2. duben 2009 - po uplynulém březnovém press-eventu Mafie II se spouští vlna českých i zahraničních previews, přichází nové screeny a informační boom

7. duben 2009 - na oficiálním webu M2 startuje soutěž o balík reklamních předmětů s mafiánskou tematikou, do které se nakonec smí zapojit i čeští fanoušci

17. duben 2009 - server Gamespot jako první přináší první gameplay záběry Mafie II, díky čemuž je server celé odpoledne (nečekaně) přetížen – jednalo se záběry z alfa verze hry

20. duben 2009 - končí informační embargo uvalené na březnový press-event a zahraniční i česká média přinášejí tolik nových informací a screenshotů, že to nestačíme hltat

30. duben 2009 - náš web obdržel od 2K Czech (potažmo od Martina Zavřela) balík reklamních předmětů jako poděkování za podporu projektu Mafie II, děkujeme

2. květen 2009 - díl GamePage na ČT1 byl věnován Mafii a Mafii II – natáčení se zúčastnil i nás šéfredaktor - Raptor

26. květen 2009 - první odklad MAFIE II – hra odsunuta na první kvartál roku 2010 (tedy leden-duben)

28. květen 2009 - přichází atmosférický E3 trailer, který je opravdu ukázkovým příkladem střihačské práce a skutečným atmosférickým kouskem, ze kterého mrazí v zádech

1. červen 2009 - oficiální web má novou flashovou podobu, ze které mafiánské tradice číší na sto honů. Opravdu povedený facelift, který přináší mimo jiné novou píseň ze soundtracku, trailer a nové informace

3. červen 2009 - Mafia II se prezentuje v Los Angeles na herní výstavě E3 – výsledkem jsou nadšené reportáže, nové screenshoty a další gameplay videa

8. červen 2009 - francouzský server Jeuxvideo zvolil MAFII II nejlepší akční hrou prezentovanou na E3

8. červenec 2009 - 2K uvolňuje pro fanouškovské weby fankit plný renderů, artworků a skvělých orchestrálních tracků ze soundtracku

9. červenec 2009 – v brněnské Olympii proběhl sraz naší redakce a Martina Zavřela – to vše při příležitosti návštěvy gangsterského eposu Public Enemies

19. srpen 2009 - Mafia II se prezentuje na německém GamesCOMu, který navštívil i Raptor a sepsal poutavé preview, fanoušci se dočkali nového gameplaye

2. září 2009 - Cenega Czech poskytla první ukázky českého dabingu, který byl pouze ale jen orientační a výběr dabérů ještě nebyl pevně stanoven

12. září 2009 - marketingové oddělení 2K přináší fanouškovský GamesCom trailer

7. listopad 2009 - Eso a Raptor se účastnili české sešlosti Game Developers Session, kde se odehrála první veřejná realtime prezentace Mafie II na světě

7. listopad 2009 - Pražský filharmonický orchestr začíná nahrávat soundtrack k Mafii II

4. prosinec 2009 - datum vydání MAFIE II opět posunuto – tentokrát na květen-červen 2010

21. prosinec 2009 - na Eurogameru začíná soutěž o deset exklusivních pin-up kalendářů Mafie II

22. leden 2010 - v 2K zuří personální zemětřesení – investor Carl Icahn vlastní podstatnou část akcií firmy a podniká radikální kroky k zachránění firmy zmítané v ekonomické krizi

2. únor 2010 - 2K má nový stylový web, který mimo jiné přináší nové grafické seriály k druhé Mafii

5. březen 2010 - GTTV přináší nový trailer, nazvaný trefně Boom boom boom – přináší spoustu akce a vkusný rock´n rollový podkres

20. březen 2010 - ČT1 opět přináší Gamepage, které vyzpovídalo jak Raptora, tak kolegu z konkurenčního webu

25. březen 2010 - Mafia II opět odložena, tentokrát má ale stanoveno pevné datum vydání – 24.8. v USA, 27.8. v Evropě. Představen i perfektní cover-art

1. duben 2010 - pěkné druhé výročí – náš web se na Mafia scéně pohybuje již 2 roky, které se snažil co nejlépe poskytovat veřejnosti informace o Mafii II. Popřejme mu ještě několik takových let bezproblémového fungování

3. květen 2010 - na oficiálních stránkách začíná maratón Frankieho Pottse, komunitní hry, během jejího trvání se nám dostalo několika informačních střípků o postavách ve hře

8. květen 2010 - zveřejněna oficiální mapa Empire Bay

10. červen 2010 - nový trailer s názvem The Tools of the Trade

17. červen 2010 - hra se prezentovala na E3 – spousta rozhovorů, screenshotů, videí a ukázek českého dabingu

8. červenec 2010 - zveřejněny oficiální HW požadavky

20. červenec 2010 - Eurogamer jako první český portál zveřejnil své dojmy z hraní

25. červenec 2010 - update naší fanstránky včetně pozměněného headeru a odpočtu do data vydání

31. červenec 2010 - v obecném povědomí nejlepší trailer s názvem Kick in the Head

2. srpen 2010 - prohlášení o tom, že v Mafii II nebudou ruční zbraně, zvedlo vlnu nevole…ve stejný den se na oficiálních stránkách objevily poslední dva trailery z řady videí

4. srpen 2010 - sběratelská edice pro PC v Česku zrušena

10. srpen 2010 - na Steamu vychází Mafie II demo

18. srpen 2010 - končí série příběhů s Frankiem Pottsem

24. srpen 2010 - Mafia II vychází v zahraničí

27. srpen 2010 - Mafia II vychází v Česku

31. srpen 2010 - s případnou Mafií III už nebude mít Dan Vávra nic společného

Sepsali: Raptor, Eso, Satan Claus

Hlavní menu

Mafia 2

Mafia

Kabaret

15. 03. 2012 07:56:56Herve Leger Skirts napsal: This suggests herve leger dresses that a drug that would stimulate kalirin could improve memory or d...

15. 03. 2012 07:50:27Herve Leger Skirts napsal: This suggests herve leger dresses that a drug that would stimulate kalirin could improve memory or d...

15. 03. 2012 07:39:56air jordan napsal: sadsfsd dsf dsf...

13. 03. 2012 18:03:30Marek napsal: Hmm vypadá to tady zajímavě :)...

05. 03. 2012 08:08:48nhl jerseys napsal: 2011 all star jerseys Anahtim Mighty Ducks jerseys Atlanta Thrashers jerseys Boston Bruins ...

29. 02. 2012 10:32:44h napsal: click www.nikepm.com,you will see lots of gorgeous shoes ! should not miss ! and if yo...

28. 02. 2012 08:34:37coach outlet online napsal: The Coach bag is from the latest release of Coach Bags. Its crisp, scribble material, leather handle...

Překupník

Výpalné

Anketa

Konkurence

2
www.mafiagame.cz je součástí webu Vokr.com - Czech game page
Valid XHTML 1.0 Strict! | CSS code by PVD, design by Vokr.